איך לשלב לימודים ועבודה

 

לא קל להיות סטודנט. מבחוץ נראה שלהיות סטודנט אלו החיים הטובים - גם ללמוד דברים מעניינים, גם להתפרע במסיבות סטודנטים וגם לעבוד, והכול באווירה צעירה וכיפית. אבל כי מי שהיה "בפנים" יודע שלפעמים החיים כסטודנט קשים מאוד.

הבעיה הראשונה היא זמן. רוב הסטודנטים משלבים לימודים ועבודה, והשילוב הזה קשה מאוד. פעמים רבות, כדי לשלם את החשבונות הסטודנט צריך לעבוד במשרה מליאה או כמעט מליאה דבר ש"אוכל" לו את רוב הזמן האיכותי ביום. ועל כל זה יש את חיי הלימודים, שכדי להצליח בהם צריך ללמוד במשרה מלאה נוספת. וחוץ מזה צריך לחיות וליהנות קצת, לא? אז מאיפה יש זמן להכול?

ויש עוד בעיות. גם אם לסטודנט יש זמן, עליו להניע את עצמו ללמידה גם אם "לא בא לו" או "אין לו כוח", או הוא "לא מרגיש טוב". כדי להצליח בלימודים לא מספיק כישרונות, אלא צריך גם משמעת עצמית מברזל להתיישב וללמוד כשצריך, ועוצמה פנימית להביס את נטיית הדחיינות, פעם אחר פעם. בלימודים, אין לך בוס על הראש שמכריח אותך ללמוד, או לקוחות לוחצים. זה אתה עם הספרים, והמבחן בעוד שלושה חודשים. אתה צריך חוזק מנטלי פנימי, כדי להצליח ללמוד עכשיו, ולא לבחור במקום זאת ביוטיוב, פייסבוק ו-yes.

בקטגוריה זו תמצאו מאמרים שיסייעו לכם להפוך לאנשים אפקטיביים יותר -  לנהל את הזמן שלכם טוב יותר, ולפתח בעצמכם מנטליות קשוחה בה אתם מסוגלים לבצע משימות קשות ומשעממות, בדרך להצלחה.

המטרה במאמרים אלו היא לסייע לכם להפוך לאנשים אפקטיביים בהרבה, וכך להצליח לשלב לימודים ועבודה, ולעמוד ביעדים שהצבתם לעצמכם.

בהצלחה!