על הבלוג

הבלוג "ללמוד בגדול" מציע לכם הסטודנטים, הדרכה מעשית להצלחה בלימודים. בבלוג זה תמצאו שפע שיטות לייעול הלמידה, כגון: עקרונות ללמידה עוצמתית, שיטות ללימוד אנגלית, טכניקות לשיפור הזיכרון ולהעמקת ההבנה, אסטרטגיות קריאה, איך להתכונן למבחן ועוד נושאים רבים הקשורים ללמידה.

התפיסה הבסיסית של הבלוג היא שעלינו ללמוד איך ללמוד ושאפשר לייעל את הלמידה במידה עצומה בעזרת כלים ושיטות. מטרתי בבלוג זה היא לקדם תפיסה זו, ולהציג תפיסה מעשית ומפורטת לייעול הלמידה על כל ממדיה ורבדיה.

היתרונות שלי

מעשיות%
בהירות%
הפשטה%
רק מה שבאמת עובד%
110

על עצמי

שמי שמעון פרוס, בן 29, ממרכז הארץ. שש שנים הייתי סטודנט. תחילה למדתי לתואר ראשון במנהל עסקים בקריה האקדמית אונו, ואחר כך כאדם סקרן למדתי מגוון קורסים בפסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. במשך כשלוש שנים במקביל ללימודיי, חקרתי והגיתי כיצד לייעל את הלמידה, ואת הכול יישמתי בלימודיי הפורמליים.

המחקר שלי שילב תיאוריה עם התנסות: מחד, למדתי חומר תיאורטי רב על מהות הלמידה ועל תהליכי הלמידה במוח ובנפש, בעיקר ממקורות בתחום הפסיכולוגיה הקוגניטיבית והחינוך. על בסיס מחקר זה ניסיתי על עצמי שיטות ייעול שונות בלמידה הפורמלית שלי. עם השנים סיננתי, אספתי, פיתחתי ושכללתי שיטות למידה בעשרות היבטים המקיפים את הלמידה וחיי הסטודנט. גם כיום, התחביב העיקרי שלי הוא ללמוד תחומים חדשים, ואני ממשיך לחקור כיצד לייעל את הלמידה באותה דרך.

הספר "ללמוד בגדול: המדריך המעשי לסטודנטים להצלחה בלימודים"

בספרי "ללמוד בגדול: המדריך המעשי לסטודנטים להצלחה בלימודים" פרסתי משנה סדורה לייעול עשרות היבטים בלמידה. בבלוג זה אני משתף אתכם במבחר שיטות לייעול הלמידה ולמיצוי הפוטנציאל האינטלקטואלי שלכם. הן בספר והן בבלוג, הייחודיות שלי היא בכך שאני מתמקד בפרקטיקה ונמנע מדיונים תיאורטיים ארוכים. את התיאוריה אני שומר לעצמי, ולכם אני מגיש את השיטות המעשיות הטובות ביותר לייעול הלמידה, בצירוף הסבר ברור מדוע הן מועילות. מה שנשאר לכם הוא ליישם את השיטות ולחוות את השיפור האדיר בלמידה.

את כל השיטות שאני מפרסם ניסיתי על עצמי אינסוף פעמים ונוכחתי ביעילותן, ואני משתמש בהן בעצמי. שיטות רבות ניסיתי על עצמי והן לא עזרו לי, ולכן הן גם לא מופיעות כאן. אני מציע לכם רק שיטות שניסיתי על עצמי ונוכחתי שהן שוות, ואני בטוח שהן יסייעו גם לכם.

אני מזמין אתכם ללמוד איך ללמוד, וללמוד בגדול. אם תדעו ללמוד נכון - הלמידה שלכם תשתפר פלאים, תחוו הנאה עמוקה מהלמידה, ותצליחו בלימודים!

אני מזמין אתכם להגיב על , להציע ולהאיר, או סתם לדבר איתי - בעמוד הזה.

 

בהצלחה!